Práce a (ne)štěstí

Jste unavená/ý a práce Vás nebaví? 

Kolegové nebo šéf nejsou OK? Nemáte volný čas?… 

lightbulb, idea, creativity-3104355.jpg

Existuje mnoho důvodů, proč máme pocit, že se nám ráno nechce vstávat do práce. Někdy je tím důvodem nedostatečné využití našeho potenciálu a pocit nudy. Cítíme, že bychom pro sebe a jiné chtěli udělat víc, ale v této práci to nejde. Jindy nás práce baví, ale šéf naši práci neocení nebo kolegové občas dělají věci, kterým nerozumíme. Jindy máme dobrou práci, ale je toho na nás jednoduše moc. Problémů spojených s práci je mnoho. Společný jmenovatelem jsou nechuť jít ráno do práce a únava po práci. Ze začátku to přichází velmi pomalu a plíživě, ale nakonec zjistíme, že to takto dál nejde.

Je až překvapivé jak dlouho může trvat proces mezi tím, než si uvědomíme, že stávající práce pro nás již není potěšením, a tím, než uděláme změnu. Pokud je to i Váš případ, doporučuji si přečíst knihu „Kam se poděl můj sýr?“. 

Pokud máte pocit, že je to ještě horší, než bylo popsáno na předcházejících řádcích, a zvažujete, zda Vám nehrozí „vyhoření“, přečtěte si článek 10 způsobu jak zabránit vyhoření z práce a jak ho řešit.